Wybieramy telefon do biura – cisco

Przedsiębiorcy, który kiedykolwiek wyposażał firmę na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że jest to dosyć skomplikowane zadanie, jak może się wydawać. Sprzęty biurowe muszą być doskonałej jakości, w końcu będą najprawdopodobniej mocno eksploatowane. Telefony biznesowy powinny być przede wszystkim wydajne. Niezależnie od tego, jaką firmę prowadzimy na pewno nie może zabraknąć smartfonów, powinniśmy jednak zastanowić się też nad zakupem telefonów konferencyjnych. Jaki wybrać telefon – który będzie lepszym rozwiązaniem

Jaka jest różnica pomiędzy tradycyjnym telefonem, a telefonem biznesowym IP?

Chociaż na pierwszy rzut oka nie odróżnilibyśmy telefonu zwykłego od nowego sprzętu IP, to różnice między nimi są znaczące. Oba urządzenia mają identyczną klawiaturę, opcje połączeń oraz tryb głośnomówiący, mimo to różnią się między sobą sposobem łączenia. Telefon cisco IP działa łącząc się z siecią internetową i to właśnie od niej zależy jakość połączeń. Im wyższej jakości i bardziej stabilne łącze, tym lepszą jakość połączenia głosowego będziemy mogli mieć. Zazwyczaj nowe telefony są zaopatrzone w PoE, co oznacza, że czerpią energię przez kabel. Główną różnicą jest też fakt, że normalne telefony mają własną linię telefoniczną, co oznacza, że do każdego urządzenia jest przypisany inny numer telefonu. Jeżeli chodzi o łączności internetowej, nie ma takich ograniczeń, poza tym można zorganizować rozmowę z kilkoma osobami w tym samym czasie. To bardzo dobra zaleta, szczególnie w firmach, gdzie prowadzi się wideo konferencje czy {spotkania z klientami i współpracownikami.

Mniejsze koszty usług

Telefony cisco biurowe zostały stworzone z wykorzystaniem nowoczesnej technologii i są bardziej praktyczne w użytkowaniu. Dużo przedsiębiorców decyduje się na zastąpienie zwykłych aparatów telefonicznych telefonami IP także z innego powodu – po prostu są dużo tańsze. Koszty takich usług są niskie, co ma ogromne znaczenie dla osób prowadzących własną firmę. Telefonia Cisco IP ma połączenia krajowe za kilka groszy, a rozmowy w jednej sieci są bezpłatne. Wybierając telefony cisco nie trzeba zatem myśleć o wysokich opłatach abonamentowych, bo musimy zapłacić wyłącznie za wykonane rozmowy. W ten sposób można nawet dość dużo zaoszczędzić. Największym plusem jest jeszcze to, że nie trzeba martwić się o roaming, dzięki połączeniu internetowemu można prowadzić rozmowy z klientami i kontrahentami z całego świata. Poza tym montowanie takich telefonów jest bardzo proste, nie trzeba mieć technicznych umiejętności, aby wykonać takie prace.

Dla kogo telefonia VoIP będzie dobrym rozwiązaniem?

Telefony cisco IP to super opcja dla nowoczesnych firm, które prowadzą interesy również za granicą. W zasadzie każda firma, której zależy na zminimalizowaniu kosztów utrzymania firmy, powinna zainteresować się tematem. Jest to dość korzystne i dobre rozwiązanie, za pomocą takiego połączenia można być w kontakcie z ludźmi z całego świata w przystępny i szybki sposób. Poza tym takie telefony łatwo można zainstalować.