Usługi psychiatry – prywatnie czy w ramach NFZ?

Psychiatrzy przyjmują zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie. Jaka wizyta wyjdzie nam na korzyść? Zdecydować się na wizytę prywatną, czy też w ramach NFZ? Sprawdzamy!

Usługi psychiatry w ramach NFZ

Osoby ubezpieczone i odprowadzające składki mogą liczyć na darmową pomoc lekarzy specjalistów. Oznacza to, że również do psychiatry powinniśmy mieć łatwy dostęp. Jednak tak słodko jest tylko w teorii, ponieważ w praktyce dostanie się do psychiatry w ramach NFZ, graniczy z cudem. Musimy stawić czoła brakom personalnym, jak również długim kolejkom, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, gdy potrzeba natychmiastowej pomocy.

Usługi psychiatry prywatnie

Psychiatra Warszawa to specjalista, który świadczy usługi prywatnie. W tym przypadku możemy liczyć na natychmiastową pomoc, co oznacza, że na wizytę nie będziemy musieli czekać tak długo, jak w przypadku wizyt w publicznych placówkach zdrowia. Tutaj czas oczekiwania na wizytę zwykle jest liczony w godzinach lub dniach, a nie w tygodniach. Jednak nie jest to rozwiązanie wolne od wad, ponieważ za prywatną wizytę trzeba zapłacić, co nie jest mile widziane przez wszystkich.

Usługi psychiatry – prywatnie czy w ramach NFZ?

Na które rozwiązanie ostatecznie się zdecydować? Lepsze będzie skorzystanie z usług psychiatry w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, czy prywatnie? Widać, że zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma mocne, a także słabe strony, dlatego każdy z nas powinien dobrze przeanalizować wszystkie z nich i wybrać takie rozwiązanie, które sprosta naszym oczekiwaniom.