Ubezpieczenie zdrowotne za granicą na podróż do Kluż-Napoka

Kluż-Napoka to nazwa miasta w Rumunii. Podejrzewamy, że ta egzotyczna nazwa nie mówi wiele turystom, którzy raczej stronią od wyjazdów na południowy-wschód Europy. Jednak, jeśli nie chcesz przebywać z tłumem turystów na plażach w Saint-Tropez, warto zapoznać się z bogatą ofertą miasta Kluż-Napoka.

Ubezpieczenie zdrowotne za granicą – podstawowe informacje na temat Kluż-Napoka

Przed wyjazdem do każdej destynacji warto zabrać ubezpieczenie zdrowotne za granicą, które uchroni nas od następstw nieszczęśliwych wypadków i choroby. Jeśli już zakupiłeś/zakupiłaś ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę, pora dowiedzieć się więcej na temat miasta Kluż-Napoka.

Miasto znajduje się północno-zachodniej części Rumunii na wyżynie Transylwańskiej, nad Małym Samoszem. Kluż-Napoka jest również stolicą historycznego Siedmiogrodu i jego największym miastem. Jeśli chodzi o obszar całej Rumunii, to Kluż-Napoka zajmuje drugie miejsce, zaraz po stolicy kraju, Bukareszcie.

Ubezpieczenie zdrowotne za granicą – interesujące muzeum

Każdy turysta z ważnym ubezpieczeniem zdrowotnym na wyjazd za granicę powinien odwiedzić Narodowe Muzeum Historii Transylwańskiej. Muzeum, które zostało założone w 1859 roku przedstawia dokładną historię regionu na wystawach stałych oraz wystawach czasowych, które zmieniają się regularnie. Muzeum przedstawia wszystkie okresy historyczne miasta od prehistorii aż do czasów współczesnych.

Podsumowując, Kluż-Napoka jest miastem o bogatej historii, które jest całkowicie inne od popularnych kurortów oraz wielkich miast, takich jak Londyn czy Paryż. Jednak, aby móc skorzystać ze wszystkich atrakcji turystycznych miasta, warto posiadać ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę.