Top 10 plaży na Majorce – najpiękniejsze plaże świata!

Wyjazd na Majorkę to okazja do zwiedzenia i przyjrzenia się na własne oczy wielu miejscom, które do tej pory wydawały się nam niedostępne. Takie podróże pozostawiają niesamowite wrażenia i sprawiają, że na dobre połykamy turystycznego bakcyla. Jakich plaż szukać, aby poznać Majorkę od deski do deski i jeszcze jak najwięcej na tym skorzystać? Prezentujemy subiektywne top 10 plaży na Majorce. Mamy nadzieję, że nasz skromny wybór przyczyni się do łatwiejszego podjęcia decyzji, którą z plaż odwiedzić trzeba jako pierwszą. A więc, zaczynamy!

1. CALA FIGUERA – to wcale nie taka zwykła plaża, ale niezwykle malownicze miasteczko rybackie. Można tam biesiadować z mieszkańcami przez całą noc i jeszcze nie mieć dosyć. Miejsce niezwykle klimatyczne i przepojone pozytywną aurą. 

2. CALA ANQUILA – przeznaczona głównie dla rodzin, z charakterystycznym, skalistym zejściem na obszar plaży, bardzo romantyczne miejsce. Wieczorami robi się tam mniejszy tłok, co niewątpliwie uznać można za zaletę. 

3. CALA SANTANYI – skalista plaża z licznymi klifami, obecność jaskiń uatrakcyjnia ten region, hotele przy plaży mogą nieco irytować, ale korzystna cena sprawia, że do wszystkiego można się przyzwyczaić.

4. PLAYA DE ALCUDIA – super bezpieczna plaża do nauki pływania. Jeśli wejdziemy do morza, to nawet w odległości kilkadziesiąt metrów wciąż będziemy wyczuwali dno pod stopami. Bogata infrastruktura sprawia, że wszystko, co turystom niezbędne do życia, znajduje się na miejscu. Obiekty dostosowane są do potrzeb niepełnosprawnych. 

5. CALA TORTA – plaża z dwoma rodzajami zejść – piaszczystym oraz skalistym, idealna dla samotników i ludzi uciekających od tłumu, ma tylko jeden bar, więc to propozycja dla ekstremalnych minimalistów 

6. CALA MESQUIDA – to tam wieją najsilniejsze wiatry, najwygodniejsze miejsce do uprawiania sportów wodnych, lubią z niej korzystać zwłaszcza grupy oraz całe rodziny 

7. ES TRENC – plaża, gdzie w ciągu roku ściąga najwięcej nudystów, można się tu poczuć zupełnie na luzie. Dodatkowa atrakcja geograficzna to wydmy. 

8. CALA MONDRAGO – plaża na terenie parku krajobrazowego, niektórzy uważają ją za dwie plaże ze sobą połączone. To świetny punkt do dalekich wycieczek pieszych i rowerowych. 

9. CALA LLOMBARDS – plaża z bogactwem skał oraz lasów piniowych. Jest tam niezwykle zielono i turkusowo. Malownicza zatoka przyciąga wielbicieli oryginalności krajobrazu. 

10. CALA SA NAU – plaża przeznaczona głównie dla młodych ludzi, to tam odbywają się najgłośniejsze imprezy muzyczne, potrafiące trwać nawet przez kilka dni pod rząd. Liczne lokale towarzyskie sprawiają, że turyści czują się tutaj absolutnie swobodnie pod każdym względem. 

         Nasz ranking jest bardzo subiektywny, każdy z Was może mieć inne typy ulubionych plaż z tamtego regionu. Plaże na Majorce potrafią zachwycić swoim wyglądem oraz niebanalnym krajobrazem. Najlepiej będzie z biegiem czasu poznać je wszystkie po kolei, aby z tych propozycji wybrać miejsce pewne dla nas, do którego zawsze powracać będziemy z tęsknotą i rozrzewnieniem.