Samochód poleasingowy – warto?

Przychodzi czas, aby wymienić samochód na nowy. Zastanawiasz się, gdzie szukać dobrej jakości auta? Komis? Ogłoszenia w internecie? Może samochód poleasingowy? Czemu samochody poleasingowe warszawa to dobre rozwiązanie? Czy to naprawdę się opłaca? Poniżej znajdziesz odpowiedź na te pytania.

Na czym polega leasing?

Po pierwsze wyjaśnijmy na czym polega tak naprawdę leasing. Firmy nabywają nowe samochody poprzez podpisanie umowy cywilnoprawnej z leasingodawcą, w ten sposób można korzystać z samochodu do czasu zakończenia umowy. Następnie przedsiębiorca podejmuje decyzję, czy chce zatrzymać samochód w firmie, czy woli zakończyć współpracę. Jeżeli nie chce wykupić pojazdu, wówczas samochody ponownie trafiają na sprzedaż. Takie auta nazywa się samochodami poleasingowymi.

Czy samochodu poleasingowe to dobry zakup?

Chociaż wielu osobom samochody poleasingowe z Warszawy kojarzą się z bardzo zużytymi, zaniedbanymi autami z dużym przebiegiem, obecnie sytuacja wygląda nieco inaczej. Większość firm kupuje nowe samochody wysokiej klasy, które są zadbane, regularnie serwisowane, co jest obowiązkiem firmy. Dzięki temu można zyskać samochód w dobrym stanie, jednocześnie nowoczesnym, który ma 3-5 lat. To okazja, jakich mało, choć oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek. Jeśli szukamy samochodu z małym przebiegiem, niekoniecznie znajdziemy taki w ofertach poleasingowych, mimo to bez wątpienia warto brać takie pojazdy poleasingowe z Warszawy pod uwagę. To szansa na to, aby nabyć pojazd wygodny, wysokiej klasy, jednocześnie w dość przystępnej cenie. 

Jak przygotować się na takie zakupy?

Decydując się na zakup auta poleasingowego w Warszawie trzeba wziąć pod uwagę wiele elementów. Przede wszystkim należy dokładnie przyjrzeć się, w jakim stanie jest pojazd. Jeżeli był używany sporadycznie, a poprzedni właściciel dobrze o nie dbał i regularnie serwisował to nawet 4 czy 5-letni samochód może być w idealnym stanie. Wszystko zależy od tego, jak samochód był używany, do jakich celów służył, ile osób nim jeździło i jak o nie dbano. Obecnie przykłada się większą wagę do samochodów firmowych i przedsiębiorcy po prostu o nie bardziej dbają. Dzięki temu można zyskać pojazd w dobrej cenie, praktycznie nowy, do tego w dobrym stanie technicznym. Nie jest to oczywiście reguła, bo trafiają się również auta uszkodzone, awaryjne, które nie będą dobrym rozwiązaniem. Więc, wybierając samochód poleasingowy w Warszawie, trzeba przyjrzeć się poszczególnym modelom bardzo dokładnie, najlepiej w towarzystwie zaufanej osoby, która zna się na motoryzacji i będzie w stanie pomóc nam dokonać trafnego wyboru. Dobrym rozwiązaniem jest po prostu zabranie auta do warsztatu, gdzie specjaliści sprawdzą jego stan techniczny.

Oczywiście nie możemy dać się zwieść pięknemu wyglądowi samochodów poleasingowych, bo choć zazwyczaj po zakończeniu umowy przechodzą gruntowne sprzątanie i odnowę typu pranie tapicerek, poprawki lakiernicze czy wymiana poszczególnych elementów, to nie można dać się zwieść. Pierwsze wrażenie nie powinno być w tym wypadku najważniejsze, ważniejsze jest to, co zastaniemy pod maską auta.