Parkiet w domu?

Piękna sala, cudowna sukienka i przystojny partner… To wszystko możesz mieć w swoim domu! Urządź parkiet w domu i baw się na całego. Jednak zacznij od początku, czyli odpowiedniego wybrania podłogi. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, które mogą okazać się świetnym trafem. Warto zwrócić uwagę na panele laminowane, które są ciekawą odpowiedzią na drewniane parkiety. Na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią od desek, jednak ich budowa jest zupełnie inna. Niesamowitą zaletą tych paneli są na pewno atrakcyjne ceny w stosunku do bardzo wysokiej jakości produktów. Główną cechą, na którą zwracamy uwagę jest klasa ścieralności, która w tym przypadku jest ważna. Jeśli chcesz ze swojego salonu zrobić parkiet, to śmiało wybieraj takie panele.

Wygląd naturalnego drewna – Twoje spotkanie z naturą

Lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu? Oglądanie przyrody sprawia Ci przyjemność? Postaw na dodatki, które w świetny sposób pomogą Ci urządzić właśnie taką atmosferę w swoim domu. Wygląd podobny do naturalnych desek paneli laminowanych, można zawdzięczać firmom dekoracyjnym. Są to specjalne nadruki, w których składzie znajdziemy żywice melaminowane. W ten sposób możemy uzyskać różne odcienie podłóg, które wyróżniają się ciekawą teksturą i oryginalnością. Ostatnia warstwa paneli odpowiedzialna jest za ochronę paneli przed ścieraniem. Dzięki płycie nośnej, która znajduje się w tych panelach, mamy do czynienia z wyjątkowo dużą wytrzymałością. Nadają się więc świetnie do domów, w których są małe dzieci lub zwierzęta.

Panele – wady i zalety

Jak każdy materiał, również i te panele, posiadają swoje wady i zalety. Warto kierować się zdrowym rozsądkiem i wybierać takie, rozwiązania, które posłużą nam na lata, ale przy tym nie wydamy fortuny. Zwracając uwagę na zalety, panelom laminowanym można na pewno przypisać szeroki wybór wzornictw i bogatą kolorystykę. do wyboru mamy wzornictwo drewnopodobne, jak i również panele jednokolorowe. Do najbardziej popularnych zalicza się te białe. Nie można zapominać o atrakcyjnych cenach, w porównaniu do drewnianych paneli, ceny tych są kilkukrotnie niższe. Szybki i prosty montaż – układanie tych paneli nie zajmuje zbyt wiele czasu. Przechodząc do wad, panele te wykonane są z materiału drewnopochodnego. Niektóre osoby wolą produkty wykonane z surowców naturalnych. Nie można zapomnieć także o dość wysokiej nasiąkliwości, przez co niestety nie nadają się do takich pomieszczeń, jak pralnia, łazienka, czy też sauna.