Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki do telemarketingu?

Słuchawki do call center to sprzęt niezbędnych w firma, które na co dzień zajmują się telemarketingiem czy mają duże działy obsługi klienta. To, dlatego posiadanie odpowiedniego sprzętu jest tak ważne – musi być wydajny i ergonomiczny, aby wielogodzinna praca była komfortowa i przynosiła odpowiednie efekty. Jakie słuchawki call center wybrać?

Dobra jakość dźwięku to podstawa

Ze względu na to, że praca telemarketera opiera się głównie na telefonicznej obsłudze klienta, jakość rozmów musi być bardzo dobra. Dźwięk podczas przeprowadzania rozmów przez telefonów powinien być najwyższej jakości, dlatego konieczne jest wykorzystanie profesjonalnych słuchawek dedykowanych dla biznesu. Dobrym rozwiązaniem będzie model Plantronics blackwire – to słuchawki idealne dla użytkowników niezwykle wymagających, którzy potrzebują dobrej jakości zestawu do użytku z audio, PC, prezentacji live PC wraz z udostępnianiem pulpitu, e-learningu do bezprzewodowego użytku z telefonami komórkowymi z obsługą Bluetooth. Plantronics blackwire można podłączyć w bardzo prosty sposób za pomocą USB. Poza tym słuchawki są zaopatrzone w poręczne przyciski odbierz/zakończ, regulację głośności i opcję wyciszenia mikrofonu. Połączenia głosowe można odbierać przez włożenie słuchawek na głowę, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Mikrofon Plantronics blackwire oczywiście jest zaopatrzony w funkcję redukcji szumów, dzięki temu możliwa jest komfortowa praca, nawet w bardzo zatłoczonym pomieszczeniu na przykład biurze typu open space. Dzięki takiej technologii użytkownik po drugiej stronie linii będzie słyszał telemarketera wyraźnie, co zwiększy wrażenie profesjonalności i znacznie ułatwi prowadzenie rozmowy. Dobrej jakości słuchawki do call center powinny być zaopatrzone również w technologię cyfrowego przetwarzania sygnały, dzięki temu brzmienie głosu przez telefon jest naturalne, tak więc rozmowa jest wyraźna i może być odbierana przez klienta bardziej pozytywnie.

Ergonomia pracy i ochrona słuchu

Słuchawki do call center będą używane przez telemarketera przez wiele godzin w ciągu dnia, dlatego powinny być wygodne i ergonomiczne. Trzeba zadbać, aby wybór był jak najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem, które zapewni bezpieczeństwo i odpowiedni poziom wygody. Profesjonalne słuchawki przeznaczone do telefonów IP powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby ich użytkowanie było wygodne. Będzie mieć na to wpływ między innymi materiał, z których zostaną wykonane. Słuchawka powinna mieć wielostopniową regulację, mikrofon także, dzięki temu użytkownik będzie mógł dostosować słuchawki do swoich potrzeb. Najważniejszą kwestią jest oczywiście ochrona słuchu pracowników, dlatego sprzęt musi mieć technologię zabezpieczającą przed nagłym skokami natężenia dźwięku. Plantronics blackwire to bez wątpienia dobry wybór I warto decydować się na zakup słuchawek od sprawdzonych, renomowanych producentów, bo tylko wtedy można mieć gwarancję, że długo posłużą.