Granulator tworzyw sztucznych

Granulator tworzyw sztucznych to maszyna używana do zmniejszania rozmiaru, niezbędnego kroku w recyklingu tworzyw sztucznych. Granulatory, spójrz tutaj https://technomaszbud.pl/granulator-peleciarka, tworzyw sztucznych mają zdolność szybkiego rozkładania produktów z tworzyw sztucznych, takich jak plastikowe butelki, skrzynki, bębny i folie na małe, jednolite kawałki. W niektórych przypadkach może to być jedyny wymagany krok, zanim będzie można go ponownie wykorzystać do produkcji nowych produktów z tworzyw sztucznych.

Przebieg kruszenia w skrócie

W granulatorze z tworzywa sztucznego noże tnące są montowane na otwartym wirniku obracanym do dużych prędkości za pomocą silnika elektrycznego. Ten wirnik jest zamknięty w komorze cięcia, w której zamontowane są nieruchome noże. Duży ekran z wieloma otworami jest umieszczony na dole. Plastik nadal będzie się mieszał i był cięty przez noże, aż będzie wystarczająco mały, aby spaść przez ten ekran. Zatem, dostosowując rozmiar otworów, można kontrolować rozmiar ciętych strzępów.

Rodzaje granulatorów tworzyw sztucznych

Chociaż podstawowa koncepcja działania granulatorów jest taka sama, znajdziesz producentów oferujących granulatory z różnymi konstrukcjami komór tnących i rozmieszczeniem noży. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy typy głównego nurtu, w tym:

●     Podwójne cięcie nożem lub podwójne cięcie kątowe – W granulatorze z podwójnym cięciem nożycowym, proste noże wirnika są ustawione równolegle pod niewielkim kątem; Nachylony zaledwie o kilka stopni od bycia całkowicie poziomym. Noże stacjonarne są również ustawione równolegle pod tym samym kątem, jednak w przeciwnym kierunku niż łopaty wirnika.

●     Wirnik typu V.- Jak sama nazwa wskazuje, wirniki w stylu V mają noże granulacyjne ułożone w kształcie litery V, które są zamontowane równolegle. Ostrze znajduje się po wewnętrznej stronie V z nożami stacjonarnymi, które są albo proste, albo również w kształcie V. Gdy noże wirnika wirują obok noży stacjonarnych, surowiec z tworzywa sztucznego jest cięty wzdłuż dwóch krawędzi tnących, które zaczynają się początkowo na krawędziach zewnętrznych i łączą się w jednym punkcie.

●     Wirnik spiralny – W granulatorze z wirnikiem spiralnym noże są ułożone spiralnie lub spiralnie w zamkniętym wirniku. W przeciwieństwie do otwartych wirników wcześniej omawianych typów granulatorów, które dobrze nadają się do wtryskiwania lub wytłaczania złomu z tworzywa sztucznego, konstrukcja z zamkniętym wirnikiem jest solidna, trwała i może wytrzymać większe obciążenie udarowe, idealne do granulowania grubych elementów krzyżowych.