Dlaczego warto wybrać najładniejszą plażę na Majorce?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle warto polecieć na Majorkę

Jeśli chodzi o ciepłe kraje, wybór jest w sumie całkiem duży i bez większego problemu można wybrać jakiś zagraniczny kurort. Najważniejsze jest to, aby wiedzieć, czego się oczekuje. Do polecanych należą wyspy, a przede wszystkim Majorka. To wyjątkowe miejsce na mapie. Uwagę przyciągają tu przede wszystkim najpiękniejsze plaże majorki. Niektóre nadają się bardziej dla rodzin z dziećmi, inne dla singli, par i osób młodych, które są bardziej nastawione na imprezowanie i zabawę. Majorka jest największą w archipelagu Balearów wyspą hiszpańską znajdującą się na Morzu Śródziemnym. Jej powierzchnia wynosi 3640 kilometrów kwadratowych. Jest zbudowana głównie z wapieni mezozoicznych. W północno-zachodniej jej części rozciąga się pasmo górskie Serra de Tramuntana. Z kolei w południowo-wschodniej części znajduje się wyżyna z rozwiniętą rzeźbą krasową. Część centralna wyspy ma charakter nizinny. Ukształtowanie terenu Majorki jest, jak widać bardzo atrakcyjne. Na wyspie przeważa przemysł spożywczy, a także rzemiosło artystyczne. Majorka słynie z licznych kąpielisk i salin morskich. W głównej mierze koncentruje się na turystyce i każdego roku gości ogromną liczbę turystów, w tym turystów z Polski. W pełni przygotowani, zorientowani co warto zobaczyć na Majorce, wyruszają tłumnie w kierunku tej wyspy, by odpoczywać w samotności, z ukochaną osobą, w gronie przyjaciół lub całej rodziny.

Najładniejsza plaża, niezapomniane wakacje

Wybierając najładniejszą plażę Majorki, można zorganizować sobie niezapomniane, pełne wrażeń wakacje. Choć tak naprawdę każda tamtejsza plaża ma w sobie to coś, co sprawia, że urlop w tym miejscu dostarcza mnóstwo pozytywnych wrażeń. Szukając najładniejszej plaży na tej właśnie wyspie, warto podpytać znajomych, a także rozejrzeć się w internecie. Pod hasłem plaże na Majorce kryje się wiele propozycji. Niewątpliwie wartą uwagi jest Es Trenc, którą wyróżniają białe piaski otoczone wydmami i krystaliczna woda. Bardzo wielu turystów wybiera plażę Cala Mesquida. Inną ciekawą plażą jest Es Caragol. Chcąc wybrać najpiękniejszą plażę, można posłużyć się licznymi spisami typu top 10 plaży na Majorce, które dostępne są w internecie. Niektóre, właśnie te najpiękniejsze, są opisywane na blogach. Warto więc przyjrzeć im się z bliska, by wybrać plażę, która będzie odpowiadała wszystkim uczestnikom tej wyjątkowej podróży. Trzeba mieć to na uwadze, przede wszystkim planując urlop z dziećmi. Należy pamiętać, że na niektórych plażach ludzie opalają się nawet toples. Wśród nich są głównie hiszpanki. Warto byłoby wcześniej zorientować się w tym temacie, aby na przykład na taką właśnie plażę nie wybrać się z dziećmi. Są nawet plaże nudystów, więc tym bardziej korzystnie byłoby wcześniej co nieco na ich temat się dowiedzieć.

Jeśli już wiesz, gdzie jest Majorka i jakie są tam plaże, możesz rozpocząć planowanie długo wyczekiwanego urlopu. Jak najbardziej warto zorientować się w szczegółach z uwagi na to, że dobrze wybrana plaża gwarantuje udany wypoczynek i pełen komfort. Dobrze zaplanowany wyjazd to gwarancja powodzenia w każdej kwestii. Byłoby naprawdę szkoda tracić czas na poszukiwania najpiękniejszej plaży Majorki w momencie, w którym tak naprawdę można byłoby już na niej leżeć i podziwiać widoki.