Dlaczego warto przejść na biuro wirtualne ?

Wirtualne biura cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród małych firm, jak i osób samozatrudnionych, które prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze. Najprościej rzecz ujmując wirtualne biuro to adres rejestracyjny dla firmy, przy czym nie musimy wynajmować przestrzeni biurowej, aczkolwiek możemy pracować z dowolnego miejsca w kraju czy na świecie. Dlaczego wirtualne biuro to dobre rozwiązanie i dla kogo będzie odpowiednie?

Czym jest wirtualny adres?

Bez względu na to, jaki charakter ma nasza działalność, gdy chcemy założyć firmę niezbędne jest podanie jej siedziby. Bez takich informacji urzędnik nie będzie w stanie nam pomóc. Każda działalność gospodarcza musi posiadać adres, choć nie każda praca wymaga przestrzeni biurowej. Co w tym wypadku?Otóż, biuro wirtualne wydaje się w takiej sytuacji najlepszą opcją. Z tego rozwiązania korzystają najchętniej właściciele małych firm oraz młodzi przedsiębiorcy, którzy nie mogą lub nie chcą rejestrować firmy we własnym domu. W dzisiejszych czasach warto zachować prywatność, a udostępnianie adresu zamieszkania, z pewnością temu nie służy. W takim wypadku trzeba będzie liczyć się z tym, że nasz numer domu będą znać zarówno klienci, jak i kontrahenci, co więcej będzie udostępniony publiczne, tak więc urzędnicy na kontrolę, również będą kierowani pod nasz adres prywatny. Zważywszy na to, że miesięczne opłaty za adres oraz obsługę korespondencji nie są wysokie, warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Biuro wirtualne może okazać się znakomitą alternatywą dla wynajmowania powierzchni biurowej, co może być bardzo drogie. Nie zawsze taka opcja jest w ogóle zasadna, bo po co tracić pieniądze na wynajem lokalu, skoro równie dobrze zawodowe obowiązki możemy wypełniać w domowym zaciszu albo z dowolnego miejsca w kraju i na świecie. Artyści, dziennikarze, copywriterzy, graficy, informatycy – mogą wykonywać przecież swoją pracę bez chodzenia do biura.

Adres wirtualny jest lepszy, bo zazwyczaj jest atrakcyjniejszy od domowego, co pozytywnie wpływa na wizerunek firmy, w ten sposób można zdobyć większe zaufanie klienta. W pakiecie podstawowym zazwyczaj znajduje się wirtualny adres i obsługa korespondencji. Gdy zależy nam na pełnej, kompleksowej obsłudze, na przykład z przekazywaniem skanów dokumentów, odbieraniem telefonów od klientów, możliwością wynajęcia sali konferencyjnej, czy skorzystaniem z doradztwa profesjonalisty, na pewno koszty będą dużo wyższe. Warto jednak mieć na uwadze to, że w dalszym ciągu zapłacimy zdecydowanie mniej, niż w przypadku wynajmu biura w centrum Warszawy. 

Jakie zalety ma przejście na wirtualne biuro?

Dlaczego biuro wirtualne to dobry pomysł? Po pierwsze ze względu na dużą oszczędność pieniędzy – oszczędzamy na wynajmie mieszkania, pracownikach, wyposażeniu biurowym. Po drugie jest to szansa na rozwój, gdyż zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na przykład na towar czy reklamę. Po trzecie to dobra okazja do tego, aby móc podnieść prestiż firmy, bo klient w pierwszym kontakcie z naszą firmą będzie przywiązywał dość dużą wagę do lokalizacji. Jeśli nasz biznes będzie miał siedzibę w śródmieściu Warszawy, wówczas wzbudzimy większe zaufanie, niż w przypadku podania adresu domowego gdzieś na wiosce. Pierwsze wrażenie odgrywa bardzo ważną rolę w dalszej współpracy zarówno a klientami, jak i kontrahentami. Budowanie pozytywnego wizerunku poprzez dobrą, atrakcyjną lokalizację firmy jest jak najbardziej możliwe.