Czym są nakłuwacze bezpieczne?

Są to jednorazowe oraz sterylne urządzenia, które służą do pobierania próbek tak zwanej krwi kapilarnej. Wszystko sprowadza się do tego, jakiego typu jest lancet. Tego używają przede wszystkim pracownicy służby zdrowia. Jednorazowe i bezpieczne nakłuwacze są ważną i przede wszystkim integralną częścią wszystkich programów, których zadaniem jest efektywne zapobieganie różnym zranieniom przeróżnymi ostrymi narzędziami, których używa się w przychodniach, laboratoriach, szpitalach oraz gabinetach lekarskich.

Jakie są najważniejsze właściwości, kiedy mówimy o nakłuwaczach bezpiecznych?

Z pewnością warto wiedzieć, że bezpieczne nakłuwacze jednorazowe są igłami, które są sterylizowane promieniami gamma oraz zabezpieczone są one odpowiednią nakładką, która jest sterylna. Dzięki temu, że obudowa jest całkowicie zamknięta, igła jest wtedy ukryta tak przed, jak i po jej użyciu. To sprawia, że nie ma możliwości zranienia się. Dzięki zastosowaniu mechanizmy dezaktywującego, nie ma ponownej możliwości użycia bezpiecznego nakłuwacza jednorazowego. Dlaczego takie nakłuwacze są wygodne w używaniu. Otóż są one powlekane silikonem. Są to igły, które są bardzo ostre. Przyjmują one idealną pozycję w czasie wykonywania nakłucia. Różne wersje tych produktów różnią się między sobą kolorami, które są dopasowane do pewnych zastosowań w celu uzyskania próbek krwi.

Co warto wiedzieć o łatwości użycia nakłuwaczy jednorazowych?

Ich obsługa jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Wymagana jest aktywacja, która jest dwustopniowa. Nie musimy wcześniej ładować urządzenia. Jest to bardzo ważne, kiedy mówimy o korzystaniu z nakłuwaczy jednorazowych.