Czy warto zlecić prowadzenie bloga zewnętrznej firmie?

Odkąd mówi się, że blog firmowy ma mnóstwo zalet, coraz więcej firm zastanawia się nad tym, aby założyć taką stronę. Nie wszyscy jednak, pomimo wielkich chęci, mają na to czas. Pytanie wobec tego, czy warto zlecić prowadzenie bloga firmowego komuś, kto się na tym zna, czyli zewnętrznej firmie?

Komu można zlecić prowadzenie firmowego bloga?

Prowadzić seo blog można samodzielnie albo z pomocą specjalistów. Do specjalistów tych zalicza się copywriterów, którzy pracują na własny rachunek bądź w agencjach reklamowych i tak zwanych agencjach seo. To oni mają największe doświadczenie w publikowaniu wpisów na blogach firmowych. Co najważniejsze, mają wiedzę w szerokim zakresie tematycznym. Pomagają firmom z różnych branży. Jeśli przedsiębiorca nie ma czasu robić tego samodzielnie, ani też nie może powierzyć tego zdania komuś z firmy, powinien poważnie zastanowić się nad tym, aby jego blog firmowy poprowadził specjalista.

Jak wygląda prowadzenie bloga seo przez zewnętrzną firmę?

Firma, która oferuje prowadzenie bloga, robi to przede wszystkim regularnie. Zapewne już na samym wstępie podpisze umowę z klientem, w której określi warunki współpracy, a następnie przejdzie do realizacji powierzonych jej zadań. Na pewno będzie zamieszczać artykuły regularnie, co w tym przypadku jest bardzo ważne. Artykuły te będą merytoryczne i wartościowe dla czytelników. Będą też wiązały się z tematyką działalności prowadzonej przez firmę. Artykuły na pewno też będą zawierały najważniejsze frazy kluczowe mające wpływ na pozycję samego bloga, jak też głównej strony firmowej. Poszczególne teksty zapewne będą wzbogacone przykuwającymi uwagę zdjęciami. Takie firmy copywriterskie najczęściej pobierają miesięczną opłatę za prowadzenie bloga firmowego i rozliczają się na koniec każdego miesiąca.

Czy to naprawdę się opłaca?

Oczywiście można poprowadzić firmowego bloga samodzielnie. To pozwoli zaoszczędzić. Jednak trzeba liczyć się z tym, że czynność ta pochłania sporo czasu. Samo wymyślenie tematu, dobranie odpowiednich słów kluczowych, dla wielu osób trwa dość długo. Z czasem niektórzy już nawet nie mają pomysłu, o czym dalej pisać. Po prostu nie mają w tym doświadczenia. Dlatego łatwiej jest zlecić to zadanie specjalistom, którzy tworzą dobre teksty – przydatne czytelnikom, motywujące do regularnego zaglądania na stronę, a także korzystne w zakresie seo. Prowadzenie bloga przez specjalistów nie jest zbyt kosztowne. Cena usługi na pewno nie powinna do niej w żaden sposób zniechęcać. Można więc powiedzieć, że inwestycja w nią naprawdę się opłaca.

Podsumowując, blog firmowy to świetna sprawa. To strona, która pomaga utrzymać dobry kontakt z klientami. Ma również wpływ na pozycję samego bloga, jak też strony firmowej. Zapewnia firmie mnóstwo korzyści. To znaczy dzieje się tak tylko wtedy, gdy blog ten jest prowadzony w sposób poprawny. Artykuły muszą pojawiać się regularnie i powinny być wartościowe dla czytelników. Jeśli ktoś nie ma czasu na to, by zaangażować się w prowadzenie tej strony, nie powinien jej tworzyć. Chyba że nawiąże współpracę z doświadczonym copywriterem.

SEM ASSISTANT Mateusz Kozłowski
ul. Opoczyńska 9/5
02-522 Warszawa
NIP 5711652076
WWW http://mateuszkozlowski.pl